KURUMSAL

Alphabet Image
About Image

Hakkımızda

1990 yılında İstanbul Esenler'de araç lastikleri bayi olarak faaliyete başlayan Arıcıoğlu, kısa zamanda ulaştığı üç satış noktasında sunduğu ürün ve servislerle otomotiv sektöründe İstanbul Avrupa Yakasının toptan perakende ve filo gereksinimlerine cevap veren bir numaralı çözüm merkezi konumuna gelmiştir. Ana faaliyet alanı otomobil lastiği, akü, jant ve hızlı bakım servisi olan Arıcıoğlu; Sabancı Grubu bünyesinde bulunan Lassa, Bridgestone, Dayton ve Otopratik bölge bayilikleri ile Met Air Group bünyesinde bulunan Mutlu Akü bölge bayiliğini yapmaktadır. Dünya devi markalar König, Advanti, kendi ürettirdiği Emr ve Arceo markalı jantların Türkiye genel distribütörlüğünü de yürüten Arıcıoğlu; otomotiv ürünlerinin satış ve servisinin yanı sıra Allianz, Anadolu, Ak Sigorta, Halk Sigorta ve Sompo Japan acentelikleri olan Arıcıoğlu Sigorta ve dış ticaret faaliyetlerinde bulunan Arıcıoğlu Dış Ticaret firmalarıyla faaliyet göstermektedir.
MİSYONUMUZ
Arıcıoğlu olarak misyonumuz sektörümüzde insanların güvenliğini, otomobil kullanıcılarının huzurlu ve güvenli yolculuğunu sağlamak, en yeni teknolojileri hayata geçirerek müşterilerinin güvenli yolculuğunu garanti etmektir.
VİZYONUMUZ
Arıcıoğlu olarak vizyonumuz uluslararası standartlara uygun hizmet ve üretim kalitesine öncülük ederek sektörün lider kuruluşu olmaktır.
DEĞERLERİMİZ
• İnsana, çevreye ve yasalara saygılı olmak, sosyal, politik ve kültürel değerlere saygı göstermek, • Yasalara ve iş etiğine uygun hareket etmek, şeffaf yönetim anlayışına sahip olmak, • Ürün ve hizmetlerimizi müşteri beklentileri doğrultusunda hızla hayata geçirmek ve iş sürekliliğini sağlamaktır.
Lastik Oteli
Yaz ve kış lastiklerinin saklanması ve korunması, depolama sıkıntısı nedeniyle günümüzün yaşam koşullarında başlı başına önemli bir hizmet olarak önem kazanmaktadır. Lastik Oteli olarak adlandırılan hizmet sayesinde yaz ve kış lastikleri en ideal koşullarda korunmakta ve bakımları yapılmaktadır. Sektöründe en büyük depolama alanlarından birine sahip olan Arıcıoğlu, müşterilerine bu alanda da ayrıcalıklı hizmet sunmakta, Lastik Oteli hizmetinde sektöründe en yoğun ilgi gören kurum olarak öne çıkmaktadır.
ARICIOĞLU ŞİRKETLER GRUBU
Brisa'nın en büyük beş bayisinden biri olan ve 30 bin lastik depolama kapasitesiyle sektöründe fark yaratan Arıcıoğlu, kendi tasarımlarıyla ürettiği Arceo ve Emr beraberinde 150 farklı jant modelini yeni merkez binası showroomunda müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.